
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 33 nF |
| Packaging | Reel |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| voltage rating dc | 6.3 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | X5R |
| RoHS | Compliant |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Thickness | 0.33 mm |
| Dielectric | X5R |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01276
Ext.Price$0.01276
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01276 | $0.01276 |
| 10 | $0.00638 | $0.06380 |
| 50 | $0.00491 | $0.24550 |
| 100 | $0.00378 | $0.37800 |
| 500 | $0.00337 | $1.68500 |
| 1000 | $0.00301 | $3.01000 |
| 3000 | $0.00255 | $7.65000 |
| 5000 | $0.00242 | $12.10000 |
| 10000 | $0.00230 | $23.00000 |
| 30000 | $0.00219 | $65.70000 |
| 50000 | $0.00208 | $104.00000 |
| 100000 | $0.00198 | $198.00000 |
